Kérem, adja meg a regisztrációnál használt e-mail címét és figyelje postafiókját. Az új jelszót a megadott címre fogjuk küldeni.
Tagság ellenőrzése
Az oldal bizonyos tartalmait csak SALDO-tagság mellett érheti el, közvetlen regisztrációra nincs lehetősége.
Adja meg e-mail címét, nevét és cége adószámát, és ellenőrizzük cége SALDO-tagságát.
Cégük rendelkezik aktív SALDO-tagi szerződéssel, de az online tagi felület eléréséhez még nem regisztráltak Főfelhasználót.
Az alábbi linkre kattintva jelezheti igényét a Főfelhasználó regisztrálására, és munkatársaink felvesszik Önnel a kapcsolatot.
A cégükhöz tartozó Főfelhasználó a megadott e-mail címmel még nem vett fel alfelhasználót. Az alábbi linkre kattintva kérheti, hogy kollégája Önnek is engedélyezzen hozzáférést a SALDO-tagi felülethez.
Az adószám alapján, az Ön cége még nem tag, az alábbi linket tudhat meg többet a tagságról.
A Saldo tagságról
A munkahelyi gyakorlatban sokszor előforduló többletszabadság problematikáját a jelenlegi jogszabályi környezet nem rendezi egyértelműen. A korábban hatályos munka törvénykönyve konkrétan rendelkezett az ilyen esetekről, előírva, hogy a munkavállalónak – néhány kivételtől eltekintve – vissza kellett fizetnie az arányos mértéket meghaladó szabadságot [1992. évi XII. tv. 136. § (2) bekezdés]. A jelenleg hatályos munka törvénykönyve nem tartalmaz kifejezett szabályt a többlet- vagy „túlvett” szabadságra vonatkozó eljárásrendről, kizárólag a ki nem adott szabadság jogi sorsát rendezi, miszerint a munkaviszony megszűnésekor, ha a munkáltató az arányos szabadságot nem adta ki, azt – az apasági szabadságot és a szülői szabadságot kivéve – meg kell váltani (Mt. 125. §).
Mi a teendő, ha kiderül, hogy a munkaviszony megszűnése időpontjában az arányosan járónál nem kevesebb, hanem több szabadság ke...
A cikk olvasásához be kell jelentkeznie az oldalra
Ha még nincs Saldo tagsága, nézze meg, hogyan válhat taggá, hogy olvashassa cikkeinket